izogin

İzogin EP Epoksi

Ürün Kodu : 29
izogin
Fiyat
:
491,40 TL
guvenli.png (896 b)

Güvenli Alışveriş

Tüm bilgilerinizi koruyoruz.

Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat & İade
 • Ürün Yorumları
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • PDF
 • İZOGİN EP A+B - ÇİFT KOMPENANTLI EPOKSİ(A+B 5 KG TAKIM)
   

  ÇEKME DAYANIMI ÇOK YÜKSEKTİR

  Mukavemet bandlarını güçlendirerek derz içinde sertleşerek güçlü bir çekme dayanımına katkı sağlar.

    

  EN HAFİF RESTORASYON MALZEMESİ

  Elyaflı malzemeleri güçlendirme için kullanılan bu çift kompenantlı malzemeler en hafif olan bu elyaf ürünlerini sertleştirerek hafif güçlendirme malzemesi yapılmasına imkan sağlar

    

  UZUN ÖMÜRLÜDÜR

  Tarihi eser restorasyonlarında uzun yıllar görev yapabilen alkali dayanımına sahip ve nem toleransı olan oksitlenme veya korozyona karşı koruma sağlayan malzemedir.

   

  UYGULAMASI KOLAYDIR

  Mukavemet bantlarına uygulaması daldırma veya sürme methoduyla olabilir. Herhangi bir uzmanlık gerektirmez.

   

   
   
   

     

  TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE KULLANIM

  İZOGİN EP 
  Solvent içermeyen nem toleranslı çift bileşenli epoksi
  İZOGİN EP iki bileşenli,kimyasal olarak kürlenen, solvent içermeyen nem toleranslı bir epoksidir.

  İZOGİN EP, Solvent içermez. Termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Suya, alkaliye ve aside direnci çok iyidir. Zamanla direnç özelliğini yitirmez. Mukavemet bandına doyurularak sürülmüş epoksi yapıştırıcısı, yüzeyi sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler.  İZOGİN EP iki bileşenli termoset plastik olması nedeniyle,karışımdn 6 ila 8 saat süre sonunda, kürlenerek sıvı halden katı hale geçer ve takibeden 7 gün içinde olgunlaşarak nihai sertliğine ulaşır.  Karbon veya cam elyafından oluşan mukavemet bandı, İZOGİN EP epoksi kombinasyonu ile mükemmel bir mekanik dayanıklılık kazanır.

  Alkali dayanımı ve nem toleransı olan bir çift kompenantlı malzeme olduğundan nem ve rutubetten etkilenerek sertleştiği şekli bozmadan görev yapar.

  Termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Suya, alkaliye ve aside direnci çok iyidir. Zamanla direnç özelliğini yitirmez. Mukavemet bandına doyurularak sürülmüş epoksi yapıştırıcısı, yüzeyi sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler. 

  İZOGİN EP iki bileşenli termoset plastik olması nedeniyle,karışımdn 6 ila 8 saat süre sonunda, kürlenerek sıvı halden katı hale geçer ve takibeden 7 gün içinde olgunlaşarak nihai sertliğine ulaşır.

  Karbon veya cam elyafından oluşan mukavemet bandı, İZOGİN EP epoksi kombinasyonu ile mükemmel bir mekanik dayanıklılık kazanır.

  Mukavemet bandı, epoksi uygulaması öncesinde, çimento şerbeti, yağ, gres, gevşek parçacıklar, parafin, kalıp ayırıcı ajanlar ve aderansı zayıflatacak etkenlerden korunmalıdır.

  Teorik sarfiyat, 0,20 ile 0,60 kg/m2 dir.Pratik sarfiyat,mukavemet bandı metre tül ağırlığıncadır.Bu ağırlık MBK 1000 de, 28 gr/mt, MBC 1000 de  41 gr/mt kadardır.

  UYGULAMA

  Mukavemet bandı, epoksi uygulaması öncesinde, çimento şerbeti, yağ, gres, gevşek parçacıklar, parafin, kalıp ayırıcı ajanlar ve aderansı zayıflatacak etkenlerden korunmalıdır.

  İZOGİN EP,iki bileşenli ve karışım orantılı set olarak hazırlanmıştır. İZOGİN  EP  A , 3 ölçek, İZOGİN EP B, 2 ölçek olarak temiz bir kaba dökülerek,düşük devirli bir karıştırıcı ile birkaç dakika karıştırılmalıdır.Karışım sonunda, A+B karışımı kullanıma hazırdır.Karışımın kap ömrü, 25 °C derecede, 30 dakikadır. Ortam ısısı yükseldikce bu süre azalır, ortam ısısı düşdükce süre uzar.Karışım miktarının ayarlanmasında, kap ömrü dikkate alınmalıdır.  

  Karışım, derz boyu kadar kesilmiş mukavemet bandına fırça veya rulo ile,mümkün olabildiğince bant yüzeyine emdirilecek şekilde sürülmelidir.Bu şekilde hazırlanan bant, projesine göre hazırlanmış derz içerisine, derz derinliği kadar itilerek derz boyunca yerleştirilir. bandın derzden çıkması, küçük taş parcaları ile sıkıştırılarak önlenir.

  RAF ÖMRÜ
  İZOGİN EP A 3 kg, İZOGİN EP B 2 kg.dır. Açılmamış Orijinal ambalajında, +5 °C ile +25 °C arası sıcaklıktaki kuru ortamlarda en az 12 ay saklanabilir. Açılan malzeme mümkün olduğunca en kısa sürede kullanılmalıdır. 

  GÜVENLİK ÖNLEM VE UYARILAR

  Uygulama sırasında malzemenin ve karışımın ciltle temasını önleyici tedbirler alınmalıdır. Geçirimsiz eldiven, koruyucu gözlük kullanılmalıdır.Malzemenin gözle teması halinde bol su ile durulanmalı ve derhal bir doktora başvurulmalıdır.Uygulama sırasında sigara içilmemeli, malzeme  çıplak alevden uzak tutulmalıdır.İyi havalandırılmış ortamlarda çalışılmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.