izogin

Mukavemet bandı MBC

Ürün Kodu : 27
izogin
Fiyat
:
21,22 TL
kapida.png

Kapıda Ödeme

İnternetten Alın, Kapıda Ödeyin

guvenli.png (896 b)

Güvenli Alışveriş

Tüm bilgilerinizi koruyoruz.

Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat & İade
 • Ürün Yorumları
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • PDF
 • MUKAVEMET BANDI MBC - CAM ELYAF
   

  ÇEKME DAYANIMI ÇOK YÜKSEKTİR

  Mukavemet bandları çelikten ortalama 7 kat daha fazla çekme dayanımına sahiptir.

    

  EN HAFİF RESTORASYON MALZEMESİ

  Demirden ve alternatif güçlendirme malzemelerinden daha hafiftir. 

    

  UZUN ÖMÜRLÜDÜR

  Tarihi eser restorasyonlarında uzun yıllar görev yapabilen alkali ve su dayanımı olan oksitlenme veya korozyon problemi olmayan bir malzemedir.

   

  UYGULAMASI KOLAYDIR

  Demir, ahşap ve diğer sert restorasyon malzemelerine göre oldukça ip gibi esnek yapısı sayesinde derz aralarına kolayca girebilir. Kalın bir derz açmaya gerek kalmaz.

   

   
   
   

     

  TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE KULLANIM

  Yığma yapı ile yapılmış tarihi eserlerde, derzlerin açılarak içine yerleştirilmesiyle yapıya çekme dayanımı özelliği sağlayan bir inşaat malzemesidir. mukavemet bantları uygulandıktan sonra sertleşmeye başlamaktadır. doğal etkilere karşı oldukça dayanıklıdır.

  Cam elyaf ve karbon elyaf olarak iki çesttir. Karbon elyafların dayanıklılığı cam elyaflara göre daha yüksektir.

  Duvar içerisine proje ebatlarında açılacak derzler temizlenir. Tozuma önleyici tedbirler alınır. Hazırlanan derze projesindeki cins ve miktarda mukavemet bandına, projesinde tavsiye edilen çift kompenantlı epoksi mümkün olduğunca yedirilerek sürülür. Gerilerek Derz içerisine yerleştirilir. mukavemet bandının derzz boyunca temasını sağlayacak önlemler alınır. Derz içerisine yerleştirilen ve derz derinliğine fiziki teması sağlanan mukavemet bandının üzerine fırça ile projesinde tavsiye edilen çift kompanentli epoksi tekrar sürülür. Epoksi sürme işleminde mukavemet bandı nın ve derzle temas noktalarının boşluksuz epoksilenmesine özen gösterilmelidir.Mukavemet bandı döşenmiş ve epoksileme işlemi yapılmış derzlerin içleri duvar dışına kadar projesindeki özelliklerde hazırlanmMBCış harçla doldurularak duvar yüzeyiyle mastarlanarak düzeltilir.
  EPOKSİ SARFİYATI
  MBC1000 çift bileşenli tahmini epoksi sarfiyatı toplam(A+B) bir metre mukavemet bandı için 30 gr.dır.Örnekleme:Bir makara MBC1000 250 metre.250 x 30 gr.=7500 gr=7,5 kg.


       


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.